Kombili evi olanlar dikkat! Bozulmaması için önemli tavsiye

Kış aylarında hem yakıt tasarrufu sağlamak hem de kombinin ömrünü uzatmak için bakım yapılması gerektiğini söyleyen ve kombi bakımını yetkili ve belgesi olan kişilere yaptırmak gerektiğine dikkat çeken kombi bakım ustası Cem Bingöl, “Yetkisiz kişiler kombilere bakım yapıyorlar. Bu yetkisiz kişileri çoğu insan bilemiyor. Telefonla arayıp biz sizin evinize bakıma geleceğiz diyor. Fiyatta normal yetkili ve özel servislerin fiyatlarına göre uygun oluyor. İnsanların canını yakıp gidiyor bu insanlar. Genelde şehir dışından geliyorlar. Bunları kullanıcılar kendileri tespit etmesi lazım. Yetkili servislerinden, bayilerinden böyle kişileri araştırması lazım” diye konuştu.

Kombi bakım ücretlerinin 650 TL olduğunu dile getiren Bingöl, “Kombi bakımlarımızı yaz aylarında yaptırırsak daha iyi olur, yaz aylarında yaptırdığınız bakımda cihazlar çok çalışmamış oluyor, içindeki kireci daha rahat temizleyebiliyoruz” dedi.

“YETKİSİZ KİŞİLER İNSANLARI KANDIRIYOR”

Bakımlarda dikkat edilmesi gereken hususlardan birisinin genleşme tankı olduğunu vurgulayan Cem Bingöl, “Genleşme tankının içine normal hava basılıyor, bu dediğimiz yetkisiz kişiler bunun içine azot basıyoruz yada başka şeyler basıyoruz diye insanları kandırıp bir dünya para alıyorlar” diyerek uyarıda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir