İstanbul Yıldız Rüzgârıyla Buz Kesecek! Kış Provasına 81 Şehir Davetli..

Meteoroloji 7 Aralık hava durumu raporunu yayımladı. 72 il için sağanak ve kar uyarısı yapıldı. Hava sıcaklıkları ise 6 derece birden düşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Türkiye genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz’in batısı, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz’in doğusu, (Erzincan hariç) Doğu Anadolu, (Ş.Urfa hariç) Güneydoğu Anadolu’nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun doğusunda ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Marmara’nın güneyinde kuvvetli olması bekleniyor.

X’ten paylaşım yapan Hava Forum, “İstanbul’da hafta sonu planı yapanlar, dikkat! Hava buz gibi olacak… Özellikle cumartesi günü aralıklı yağmurla birlikte sıcaklık 6-7 dereceleri geçemeyecek. Yıldız rüzgarıyla hava buz gibi hissedilecek. Birçok insan cumartesi 2-3 derece hissedecek… Kabanları hazırlayın!

Bu hafta sonu aman dikkat, hasta olmayın… Kış provası yapacağız… Yıldız rüzgarı ile üşütücü bir rüzgar da olacak. 5-7 derece olan sıcaklıklar 2-3 derece hissedilecek… Kış provasına 81 şehir davetlidir…
Cumartesi akşamı oynanacak olan Beşiktaş – Fenerbahçe derbisinde hava buz gibi olacak. Aralıklarla yağmur da bekliyoruz. Tam bir kış havası olacak. Maça gidecek olanlar sadece forma giyerseniz zatürre olursunuz. Takımların mont, atkı ve berelerini tercih edin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir