Fatih Altaylı’yı hafızası yanılttı… 6 ay önce Odatv yazdı

Gazeteci Fatih Altaylı, Seçil Erzan’a para kaptıran futbolcuların alacaklarını tahsil etmek konusunda destek için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüklerini belirterek, “Kimileri, Fatih Terim’in davası olmamasına gerekçe olarak Mehmet Ağar ile olan yakınlığını gösteriyor ve ‘Ağar onun parasını çoktan tahsil etmiştir’ diyorlar. Zannetmiyorum. Çünkü Mehmet Ağar’dan çok daha güçlü biri devreye girdiği halde bu iş çözülemedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan. Olay patladıktan sonra Emre Belözoğlu ve Arda Turan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gittiler. Durumu anlatıp yardım istediler. Bunun üzerine banka yönetimine Cumhurbaşkanlığından telefon açıldı ve ‘bu çocukların’ mağdur edilmemesi istendi.” ifadelerini kullandı.

Ancak Altaylı bu haberin 6 ay önce Odatv’de yayınlandığı bilgisini vermedi.

Odatv Yazı İşleri Müdürü Can Özçelik, 2 Mayıs’taki “Dolandırılan futbolcular Külliye’den yardım istedi… Erdoğan devreye girdi” başlığıyla yaptığı haberde Arda Turan ve Emre Belözoğlu’nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşerek yardım istediği bilgisini vermişti.

İşte o haber;

Deniz Bank Şube Müdürü Seçil Erzan’ın iş ve futbol dünyasının önemli isimlerini 80 milyon dolar dolandırdığı iddiasıyla başlatılan soruşturmada yeni gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşen Arda Turan ve Emre Belözoğlu dolandırıldıklarını anlatarak yardım istedi.

Dolandırılan futbolcular Külliye’den yardım istedi… Erdoğan devreye girdiGüncel

İstanbul’da futbol camiasından bir çok kişiyi “yüksek karlı gizli fon” vaadiyle dolandırdığı iddia edilen ve tutuklanan banka müdürüyle ortak çalıştığı, elde edilen haksız kazancı yurt dışına transfer ettiği değerlendirilen 5 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında Fatih Terim’in kızı Buse Bahçekapılı, damadı Volkan Bahçekapılı, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişinin “yüksek karlı gizli fon” vaadiyle dolandırılması ve şube müdürünün tutuklanmasının ardından çalışma başlatmasının ardından gerçek ortaya çıkmıştı.

ODATV ŞİKAYETÇİLERİN İFADELERİNE ULAŞMIŞTI

Yaşanan olayda en önemli gelişme aralarında Muslera’nın da olduğu sporcuların şikayetlerinin ardından yaşanmıştı.

Müşteki futbolcular ifadelerinde nasıl dolandırıldıklarını ulaşan Odatv şu ifadeleri yayımlamıştı:

“Seçil Erzan Denizbank’ın kurumsal fonunun olduğunu ve başında da Genel Müdür Hakan Ateş ve Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Aydoğdu’nun bulunduğunu ifade etti. Bu fona para yatırsanız ‘kar payı vereceğiz’ dedi. Fonla ilgili işlemlerinde kendisiyle birlikte adı geçen banka yöneticileri tarafından yapıldığını söyledi.”

FUTBOLCULAR ERDOĞAN’DAN YARDIM İSTEDİ

Denizbank şube müdürü Seçil Erzan’ın “yüksek faizle fon” vurgunundan sonra başlatılan soruşturmada dolandırılan futbolcular çareyi Külliyeye gitmekte buldu.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşen Arda Turan ve Emre Belözoğlu dolandırıldıklarını anlatarak yardım istedi.

“Bu çocukların parası ödensin” talimatı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, konu ile ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soyluyu görevlendirildiği öğrenildi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir