Anne ,kendi sütünden sabun yapıp internette satıyor

Britney’nin fikri hakkında:

Idaholu bir anne olan Britney Eddy, doğumdan yaklaşık yedi ay sonra topladığı donmuş anne sütünün kullanılamaz hale gelmesi üzerine gözyaşlarına boğuldu . Kaza, kocasının garajı temizlerken yanlışlıkla dondurucuyu tekrar açmayı unutması sonucu meydana geldi. Ancak Edie, bozulmuş sütü atmak yerine, bu kötü durumdan en iyi şekilde yararlanmaya karar verdi.

Eddie, “Birinin anne sütünden sabun yaptığına dair buna benzer bir paylaşım yaptığını gördüm ve ‘Ah, bunu denemeliyim’ diye düşündüm” diye paylaştı.

Farklı tarifleri denedikten sonra sonunda ihtiyaçlarına uygun bir kombinasyon buldu. Bazılarının bunu tuhaf bulduğunu itiraf etse de şöyle diyor: “İnsanların bu konuda yeterince bilgi sahibi olmadığını düşünüyorum. Anne sütünün cilt bakımı ve beslenme açısından sağladığı faydaları anlamıyorlar.”

Cilde faydaları

Eddie’nin cilt bakımında anne sütünü kullanma fikri, potansiyel faydalarında yatıyor: “Yaşlanmaya, kırışıklıklara , çatlaklara ve kuru cilde yardımcı oluyor. Sadece bebekler için değil. Bebek bezi döküntüsü, egzaması, kesikleri varsa, bebeğe yardımcı olacak, güneş yanıklarını iyileştirir”.

Bazı insanların bunu tuhaf bulduğunu itiraf etse de şöyle diyor: “İnsanların bu konuda eğitimli olmadığını düşünüyorum. Anne sütünün cilt bakımı ve beslenme açısından faydalarını anlamıyorlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir