Kastamonu’da Korkunç Olay! Çöp Poşetinin İçinde Bebek Bulundu: 16 Yaşındaki Kız Gözaltına Alındı

Kastamonu’da çöp konteynerinin yanında çöp poşetinin içinde yeni doğmuş erkek bebek bulundu. Bebek, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi sonrası hastaneye kaldırıldı. Ekipler, yaptıkları inceleme sonucunda çocuğun annesi olduğu belirlenen 16 yaşında bir kızı gözaltına aldı. Gözaltı sayısının artabileceği öğrenildi.

Çöp konteynerinin yanında çöp poşetinin içinde bulunan yeni doğmuş erkek bebek, Ankara’ya sevk edildi.

Çöp konteynerinin yanında bulunmasının ardından Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan bebek, müdahalenin ardından ileri tetkik ve tedavisi için ambulansla Ankara Etlik Şehir Hastanesine gönderildi.

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım sorumlusu pediatri uzmanı Dr. Cansu Aydın, bebeğin genel durumunun kritik olduğunu söyledi. Bebeğin entübe olduğunu anlatan Aydın, “Dolaşımı bozuk, idrar çıkışı az. Yapılabilecek müdahale yapıldı. Geldiğinde vücut ısısı çok düşüktü. Kademeli olarak ısıttık. Vücut durumu şimdi normale geldi ama genel durumu bozuldu. Genel durumunu toplamaya çalıştık ancak diyalize ihtiyacı var” dedi.

Bebeği Ankara’ya sevk ettiklerini belirten Aydın, “1 kilo 995 gram ağırlığında, muhtemelen erken doğum ama tam bilemiyoruz. Kilosu ve bebeğin genel görüntüsüne bakarak erken doğum olduğunu söyleyebiliriz” ifadesini kullandı.

Ekipler, yaptıkları inceleme sonucunda çocuğun annesi olduğu belirlenen 16 yaşında bir kızı gözaltına aldı.Gözaltı sayısının artabileceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir