İslam Memiş altın sahiplerine kurulan tuzağı açıkladı! 24 saat sonra başlayacak…

Cuma günü İsrail’in Gazze’ye başlattığı kara harekatı sonrasında hızla yükselen altın fiyatları, haftanın ilk işlem gününde de 2000 doların üzerinde kalarak yatırımcısına güçlü bir mesaj verdi.

BU FİYATLARDAN ALTIN ALINIR MI?

Altında yaşanan yükselişlerin ardından birçok uzman, krizin daha fazla büyümesi halinde fiyatlarda yaşanan yükselişin devam edeceği uyarısında bulunurken, Türkiye’de altının nabzını belirleyen ekonomist İslam Memiş, “Bu fiyatlardan altın alıınır mı? sorusuna yanıt verdi.

Bir ay öncesinde ons altının 1810 dolara kadar düştüğünü ve o dönemlerde mutlaka alım yapılması tavsiyelerinde bulunduğunu aktaran Memiş, şu ana kadar alım yapmayanlar için fırsat penceresinin kapandığını ancak yakında yaşanacak düşüşlerle yeniden alım yapmanın mümkün olacağını ifade etti.

24 SAAT SONRA BAŞLAYACAK! BU TUZAĞA DÜŞMEYİN

“24 saat sonrası Ekim ayını tamamlıyoruz. Kasım ayı kazanma ayı değil, Kasım ayı batırma ayı olacak. Kenara çekileceksiniz, varlıklarınızı koruyacak ve piyasaları takip edeceksiniz. Bu dönemde altın sahipleri için dünya kadar tuzak olacak, bunlara atlarsanız oltaya gelen sazan gibi çırpınırsınız” ifadelerini kullanan uzman isim, yakın tarihte ne fiziksel olarak ne de parite üzerinden altın alımı yapılmaması gerektiğini tavsiye ederek, doğru fiyat aralığının 1960 ve 1930 dolar destek seviyeleri olduğunun altını çizdi.

Altında yükseliş trendinin bitmediğini, yalnızca gelecek haftalarda yaşanacak kar satışları nedenli bir düşüş beklediğini hatırlatan Memiş, yıl sonuna kadar altının 2000 doların üzerine kalıcı olarak yerleşeceğini ve rekor seviyeleri aşacak yeni ataklar deneyeceğini söyledi.

“ELİNDE TL BULUNDURAN İÇİN EN İYİ YATIRIM BU”

Elinde Türk lirası bulunduran vatandaşlar için en ideal yatırım aracının artık altın olmadığını hatırlatan Memiş, şu aşamada ellerindeki birikimleri korumalarını ya da parite üzerinden Euro satın almaları uyarısında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir