Babacan’dan İmamoğlu ve Yavaş açıklaması

Ali Babacan katıldığı yayında “Biz şampiyon olacak takımız” diyerek Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş için “Takımı güçlendirdik, çok güçlü bir kadro oldu. Biz şampiyon olacak takımız.” diye konuştu.

Babacan diğer yandan 14 Mayıs’ta yapılması beklenen seçimlere ilişkin “Ligdeki diğer takımda 1 tane oyuncu var. Son 5 yıllık performansı var, berbat bir performans” dedi.

“UZLAŞIYLA BİTİRDİK, ‘HERKESİN İÇİNE SİNENDİ”

Konuk olduğu Fox TV’deki Çalar Saat programında Akşener’in masadan kalmasının ardından yaşanan siyasi trafiği de anlatan Babacan, “Pazar günü öğleden sonra bu hareketlilik bize intikal etti. Arkasından gece yoğun bir telefon trafiği yaşadık, gece 2.30’a kadar. Ertesi gün toplantıya kadar da devam etti. Sonuçta uzlaşıyla bitirdik. Bu çok kıymetli bir şey. Sanırım herkesin içine sinen ve iyi bir çözüm oldu bu. Vatandaşlarımızın gönlünden geçen, ‘O mu olsun bu mu olsun’ dediği hepimiz buradayız” dedi.

‘ARTIK ONLAR DA TAKIM OYUNCUSU’

“Cumhurbaşkanı yardımcısı görevlendirmek, cumhurbaşkanının Anayasal hakkıdır, uygun bir zamanda yapılır” diyen Babacan, “CHP, Ankara ve İstanbul gibi önemli iki şehrin anahtarını AK Parti’ye teslim etmez diye düşünüyorum. Ekrem Bey ve Mansur Bey’i de takıma kattık güçlü bir şekilde devam ediyoruz. Artık onlar da takım oyuncusu” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir